Epi Centrum Medycyny Estetycznej ul. Samulowskiego 3b 10-531 Olsztyn telefon: 503 125 716 e-mail: olsztyn@epi-centrum.pl

Botox, zabiegi botoxem w Olsztynie

Botoks to substancja wygładzająca zmarszczki mimiczne i zapobiegająca ich pogłębianiu się. Efekt korekcji widoczny jest już po 2 dniach od zabiegu i utrzymuje się aż do pół roku.
botoks
Szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na usunięcie zmarszczek i odmłodzenie twarzy? Chcesz pozbyć się problemu nadmiernej potliwości? Już dziś umów się na profesjonalny zabieg z użyciem botoksu. Wykonujemy go w salonie kosmetyki i medycyny estetycznej Epi Centrum w Olsztynie. Jego szerokie zastosowanie sprawia, że po zabiegi mające na celu usuwanie zmarszczek czy leczenie nadpotliwości sięga coraz więcej pacjentek, chcących przywrócić sobie młody wygląd i znów poczuć się młodo na co dzień.

Jak działa botoks?

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, wstrzykiwany jest w wybrane partie ciała – zarówno w celu likwidacji zmarszczek mimicznych, jak i dolegliwości związanych z nadpotliwością. Iniekcja botoksu zapobiega skurczom mięśni, co z kolei blokuje przechodzenie do nich bodźców z nerwów. W efekcie dochodzi do rozluźnienia mięśni i skory wokół nich. Usuwanie zmarszczek i leczenie nadpotliwości botoksem polega na wstrzykiwaniu go w wybrane miejsca ciała za pomocą strzykawki z bardzo cienką igła. W zależności od wielkości leczonego obszaru, zabieg trwa około 15-20 minut, a jego pierwsze efekty zobaczyć można już po tygodniu od opuszczenia gabinetu. Zaletą zabiegu jest brak konieczności znieczulenia miejscowego i możliwość natychmiastowego powrotu do codziennej aktywności.

Usuwanie nadpotliwości botoksem

Pocenie się, choć jest naturalnym procesem chłodzenia, zachodzącym w organizmie, może przybierać chorobową formę hiperhydrozy – nadpotliwości. Jej występowanie powoduje dyskomfort, a często także społeczne wycofanie. Skutecznym sposobem walki z nadpotliwością pach, stóp, dłoni czy pleców są zabiegu botoksem, dostępne w ofercie naszego salonu. Usuwanie nadpotliwości botoksem polega na wyznaczeniu miejsc nadmiernego pocenia poprzez wykonanie testu Minora. Na miejsca dotknięte nadpotliwością nakładany jest chlorek sodu oraz skrobia. Po kwadransie w miejscach o największym wydzielaniu potu pojawiają się ciemnofioletowe odbarwienia. W ich miejscach wstrzykiwany jest botoks.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Usuwanie zmarszczek botoksem polecamy wszystkim osobom, którym doskwierają zmarszczki poprzeczne i podłużne na czole oraz wokół oczu, a także pacjentom z opadającymi powiekami. Dzięki botoxowi zmarszczki są wygładzone, a twarz widocznie odmłodzona. Efekty bezbolesnego zabiegu utrzymują się nawet do 8 miesięcy.

Dzięki zastosowaniu botoksu możliwe jest:

Spłycenie zmarszczek na czole (pionowych i poziomych)
Zniwelowanie kurzych „łapek”
Zaniknięcie zmarszczki dolnej powieki oka
Podnoszenie opadających kącików ust

Przeciwskazania do zabiegu:

Ciąża i okres karmienia piersią
Nadmiar skóry na czole i powiekach
Miejscowe infekcje skórne
Choroby nowotworowe
Schorzenia autoimmunologiczne
Niektóre choroby neurologiczne, a zwłaszcza te z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
Uczulenie na toksynę lub nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A

Epi Centrum Medycyny Estetycznej
ul. Smoluchowskiego 3b 10-531 Olsztyn telefon: 503 125 716 e-mail:olsztyn@epi-centrum.pl