Czy można skutecznie usunąć cellulit?

Pozbycie się cellulitu kosmetycznymi metodami domowymi jest trudne, drogie i wymaga systematyczności, a przede wszystkim odpowiedniej diety, uprawiania sportu i kosmetyków. Jeśli mamy do czynienia z cięższymi postaciami cellulitu, zwykle okazuje się to wręcz niemożliwe, a efekty nie są zadowalające przy takiej liczbie działań i wysiłku.

Skuteczne leczenie cellulitu wymaga zmasowanych działań i poświęceń, podobnie jak pozbywanie się rozstępów. Tylko kompleksowa walka z tym problemem estetycznym pozwoli nam go wyeliminować całkowicie i nie dopuścić do ponownego powstawania. Warto wybrać metody, które wzajemnie się uzupełniają, aby walka z cellulitem dała trwałe efekty.

Przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Odpowiedzialna za jego powstawanie może być budowa ciała czy rozłożenie tkanki tłuszczowej, geny, nieprawidłowy obieg wody w organizmie, zła dieta, brak sportu czy siedzący tryb życia. Cellulit może być również uzależniony od wahań hormonów, stąd jego częstsze występowanie u kobiet.

Ponieważ przyczyny powstawania cellulitu mogą być różne, także proces jego zwalczania może przebiegać indywidualnie. Skuteczne leczenie cellulitu wymaga zatem zdiagnozowania przyczyny i działania kompleksowo. Najlepszym sposobem na pozbycie się tej niedoskonałości jest zmasowany atak za pomocą zabiegów kosmetycznych, ćwiczeń oraz diety.

Zwalczanie cellulitu dietą i ćwiczeniami

Jednym ze sposobów walki z cellulitem jest opracowanie odpowiedniej diety, bogatej w substancje odżywcze, przy jednoczesnym unikaniu jedzenia typu „fast food”, słodyczy czy alkoholu. Istotne jest również zapewnienie organizmowi optymalnej ilości wody, co zapobiega jej gromadzeniu i nieestetycznemu cellulitowi wodnemu.

Równie ważne, chociaż również nie dające stuprocentowej skuteczności jest regularne uprawianie sportu, które wpływa na ogólny stan naszego ciała, w tym miejsc zagrożonych lub zaatakowanych cellulitem. Regularny ruch usprawnia też obieg wody i płynów w organizmie, zapobiegając powstawaniu cellulitu lub jego pogłębianiu.

Usuwanie cellulitu lampą LED

Lampy emitujące światło LED pomagają w skutecznym zwalczaniu cellulitu poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych, odpowiedzialnych za powstawanie nieestetycznych zgrubień. Zabieg lampą LED daje rezultaty już od pierwszej sesji, a powtarzanie zabiegu pozwala na uzyskanie trwałego efektu.

Zabiegi jak usuwanie cellulitu lampą LED nie są metodami inwazyjnymi ani bolesnymi, jednak wykazują ogromną skuteczność. Im bardziej zaawansowana forma cellulitu, tym trzeba wykonać więcej zabiegów, jednak końcowy efekt można porównać do inwazyjnych metod. Po serii zabiegów wystarczy jedynie podtrzymać efekt za pomocą metod kosmetycznych czy diety.

Leczenie cellulitu karboksyterapią

Karboksyterapia jest jedną z popularniejszych metod pozbywania się cellulitu, która daje trwałe i szybkie efekty. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą mikro igieł, co w efekcie znacznie poprawia wygląd skóry i rozbija nierówności. Jest ona wskazana głównie w bardziej zaawansowanych formach cellulitu.

Aby karboksyterapia przyniosła w leczeniu cellulitu widoczne i trwałe efekty, konieczna jest systematyczność. Im większe zmiany, tym konieczna będzie większa liczba zabiegów do uzyskania pożądanych efektów. Można jednak oczekiwać, że efekty będą trwałe, jeśli dodatkowo wspomożemy je odpowiednią dietą, sportem i kosmetykami.

Czy usunięty cellulit może powrócić?

Im bardziej inwazyjne metody, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że cellulit powróci. Nie bez znaczenia jest też liczba zabiegów danej metody, można bowiem wyeliminować problem całkowicie i trwale. Wspomagając się ćwiczeniami, dietą i odpowiednimi kosmetykami podtrzymamy efekt i cellulit nie wróci.