Epi Centrum Medycyny Estetycznej ul. Samulowskiego 3b 10-531 Olsztyn telefon: 503 125 716 e-mail: olsztyn@epi-centrum.pl

Depilacja laserowa w Olsztynie

Za pomocą najskuteczniejszego Lasera Aleksandrytowego
W dzisiejszych czasach idealnie gładkie ciało stanowi jeden z kluczowych wyznaczników piękna. Regularne usuwanie owłosienia jest jednak czasochłonne i męczące. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie skutecznej i trwałej depilacji laserowej. Z chęcią sięgają po nią nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Depilacja laserowa jest świetną alternatywę dla mechanicznego usuwania owłosienia. Precyzyjne podgrzanie mieszków poprzez wiązki światła emitowane przez laser zapobiegają ponownemu wyrastaniu włosków. Zaletą zabiegu depilacji laserowej jest jego wszechstronność. Z powodzeniem może on być stosowany na różnych częściach ciała. Szczególnie popularne są depilacja laserowa twarzy, bikini, nóg, pach i pleców.

Co to jest depilacja laserowa i jak działa?

Jest to nowoczesny system laserowy, który emituje wiązkę promieni świetlnych przenikając przez skórę, aż do mieszka włosa. Epilacja polega na wniknięciu wiązki laserowej głęboko w skórę, dzięki czemu cebulka włosa niszczona jest wraz z korzeniem. Energia wytwarzana przez laser absorbowana jest przez barwnik włosa, po czym zmienia się w energię termiczną i niszczy cebulki. Metoda ta jest w stu procentach bezpieczna i skuteczna.

laser candela

Skuteczne usuwanie owłosienia

W przeciwieństwie do metod depilacji takich jak woski, kremy czy depilatory elektryczne, zabieg laserem zapewnia niemal 100 % pozbycie się problemu owłosienia z wielu partii ciała. Dla maksymalnego efektu, depilację laserową powtarza się w serii od 3 do 5 zabiegów wykonywanych w miesięcznych odstępach. Zaletą depilacji laserowej jest też znikoma bolesność, mniejsze ryzyko podrażnień oraz innych skutków ubocznych. Zabieg w przeciwieństwie do innych metod nie powoduje podrażnień. Co ważne, dzięki depilacji laserowej możemy zaoszczędzić czas i energię poświęcany dotychczas na mechaniczną depilację.

Depilacja laserowa bikini

Jednym z miejsc, najczęściej poddawanych zabiegowi, jest depilacja okolic intymnych. Szczególnie w okresie wakacyjnym coraz więcej klientek z chęcią decyduje się na usuwanie owłosienia z okolic bikini. Wykonanie depilacji zwiększa zarówno poziom estetyki, jak i pozytywnie wpływa na utrzymanie odpowiedniej higieny wrażliwych okolic intymnych. W zależności od preferencji pacjentki, wykonywane są dwa rodzaje depilacji – głębokie bikini, czyli całkowite usunięcie niechcianego owłosienia z okolic intymnych oraz usuwanie włosków do linii bikini. Depilacja głęboka występuje w wariantach brazylijskim i hollywoodzkim, wariant francuski polega na usunięciu włosków do linii bielizny.

Depilacja laserowa nóg

Dużą popularnością cieszy się również depilacja laserowa nóg. Ze względu na dużą powierzchnię obu kończyn, zabieg trwa zwykle ponad godzinę. Po tym czasie włoski, szczególnie te z ud i łydek zostają skutecznie zniszczone światłem lasera. Po wykonaniu serii zabiegów owłosienie znika na trwałe, pozostawiając nogi idealnie gładkie. Liczba zabiegów i częstotliwość laserowego usuwania owłosienia zależy od karnacji, grubości i ilości włosów na nogach. Powtórzenie zabiegu związane jest z różnych tempem wzrostu włosków. Część z nich w trakcie zabiegu znajduje się w fazie wzrostu, dzięki czemu reaguje na działanie lasera. Pozostałe, uśpione – usunięte zostaną dopiero podczas następnej wizyty w gabinecie.

Depilacja różnych części ciała

Masz dość owłosienia na swoim ciele? Nie chcesz tracić czasu i energii na regularną depilację mechaniczną? Już dziś umów się na depilację laserową okolic bikini, nóg, pach, pleców i twarzy – w tym wąsika. W Olsztynie depilację laserową przeprowadza wykwalifikowany i doświadczony personel salonu. Zapraszamy do umawiania wizyt!

Jak przebiega zabieg

Podczas zabiegu skóra jest chroniona przez specjalny system chłodzący, co jednocześnie staje się formą znieczulenia.
Zabieg musi być powtórzony kilkakrotnie ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Te, które reagują na światło lasera, to włosy w fazie wzrostu. Pozostałe znajdują się w fazie „uśpienia”, dlatego zabiegi nie usuną 100% owłosienia. Efekty depilacji zależą od typu karnacji oraz częstotliwości zabiegu.

Zabieg obejmuje

  • Założenie osłon chroniących oczy
  • Test reakcji skóry
  • Zabieg właściwy , polegający na przekazaniu skórze światła lasera przy pomocy niewielkiej głowicy z wymienną końcówką , pionowo dotykającej skórę. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie, które u bardziej wrażliwych osób , czy też we wrażliwych miejscach, można zniwelować przez zastosowanie miejscowego znieczulenia – należy to uzgodnić z lekarzem.

Czas trwania zabiegu

Zabiegi na twarzy trwają zwykle ok. 10 minut; nogi oraz większe powierzchnie wymagają więcej czasu. Każdy zabieg jest inny – zależy od grubości i ilości włosów do usunięcia, indywidualnej wrażliwości, miejsca oraz reakcji skóry pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu można udać się do domu.

Przed zabiegiem:

  • Nie można się opalać (skóra powinna mieć naturalną barwę)
  • Należy odbyć konsultację dermatologiczną
  • Trzeba wyleczyć stany zapalne skóry
  • Należy skonsultować przyjmowane lekarstwa
  • Należy skórę umyć i niczym nie smarować
  • Należy zapuścić włosy do długości 1-2mm
Epi Centrum Medycyny Estetycznej
ul. Smoluchowskiego 3b 10-531 Olsztyn telefon: 503 125 716 e-mail:olsztyn@epi-centrum.pl