EPI-Centrum Olsztyn

Botox

 

Botox to preparat oczyszczonej toksyny botulinowej typu A, stosowany w medycynie od wielu lat, początkowo w okulistyce do leczenia zeza i kurczu powiek, a także w neurologii celem korekcji połowicznego kurczu twarzy.

Mechanizm działania opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry. To zapobiega skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry.

Efekt ten jest wykorzystywany w medycynie estetycznej od 1992 roku, obecnie w ponad 60 krajach. Pozwala on w sposób przyczynowy przeciwdziałać głównemu patofizjologicznemu mechanizmowi powstawania zmarszczek mimicznych twarzy.

 

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.

Wskazania

Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwanie zmarszczek między brwiami,”kurzych łapek” i zmarszczek śmiechu między oczami. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez podanie Restylane. Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

Zabieg

Botulina podawana jest domięśniowo w mięsień odpowiedzialny za powstawanie określonych zmarszczek lub podskórnie w rejon wymagający korekcji. Odczucia bólowe związane z podawaniem botuliny są indywidualnie, praktycznie można uznać zabieg za niebolesny. Zabieg trwa kilkanaście minut, nie pozostawia widocznych śladów. W wyjątkowych przypadkach może pojawić się w miejscu wstrzyknięcia niewielki siniak, który znika po kilku dniach. Preparat działa jedynie w obrębie mięśnia, do którego został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Nie dochodzi do jakichkolwiek działań ogólnoustrojowych. Zabieg jest efektywny i bezpieczny.

 

Rezultaty zabiegu

Skutki działania toksyny botulinowej pojawiają się w ciągu 2-3 dni po wstrzyknięciu. Pełny efekt widoczny jest po tygodniu i utrzymuje się średnio 6 miesięcy. W tym czasie pacjent traci przyzwyczajenie używania niektórych mięśni mimicznych. Efekt ten może w pewnym stopniu pozostać, czyniąc zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej niejako prewencyjnym w powstawaniu zmarszczek mimicznych twarzy.
Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn, którzy cenią go sobie szczególnie za to, że jest praktycznie bezbolesny, krótkotrwały i nie pozostawia zaczerwienień ani obrzęku. Coraz częściej decydują się na to leczenie mężczyźni chcący wyglądać młodziej. Skuteczność w usuwaniu linii „zmartwienia” powoduje , że metoda ta jest popularna wśród ludzi biznesu, dając im świeżość i zwiększając przystępność, np. w negocjacjach

Przed: Po:

Przeciwwskazania

Toksyna botulinowa podana miejscowo nie działa ogólnie na organizm ale ze względu na brak doświadczeń ni powinna być podawana kobietom w okresie ciąży i laktacji. Właściwym przeciwwskazaniem jest rzadka choroba neurologiczna miastenia gravis i zespół Lamberta Eatona, na albuminę ludzką, stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów i spektynomycyny.

 

Cennik

 
Nazwa Cena
Okolice oczu Ok. 600 zł
Okolica lwiej bruzdy 400-600 zł
Czoło 300-400 zł
Okolice ust 150-200 zł
Nadpotliwość pach 1500 zł
Nadpotliwość dłoni i stóp 1000-2000 zł
 

 

Aktualności

Więcej

Nasz gabinet

ul. Samulowskiego 3b
10-531 Olsztyn

Galeria zdjęć

Profil Facebook

Śledź nas na Facebook`u, bierz udział
w konkursach i dowiaduj się o promocjach!

Przejdź